خبری که شاید باز هم تکرار شود!!!

به نام کس بی کسان

خبری که شاید باز هم تکرار شود!

خبر کوتاه اما تکان دهنده بود! یکی از جانبازان جنگ تحمیلی به دلیل آنکه کسی جواب گوی درخواست هایش نبوده، خود را در مقابل مجلس شورای اسلامی به آتش کشیده است !

بعد ها برخی از رسانه ها که البته کم هم نبودند مدعی شدند:

این فرد معتاد بوده  ... دچار مشکلات روحی روانی بوده ... اصلاً جانباز نبوده... درخواست مادیات از نمایندگان داشته و...

این روزها که به زمین و زمان در خصوص دروغ پراکنی روابط عمومی و اداره کل کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران جهت ندادن مجوز چاپ کتاب هایم بعد از گذشت 9 ماه پیگیری ، گزارشات کتبی ارسال کرده ام و هیچ جواب منطقی ای دریافت نکرده ام ! بیشتر به شخصیت آن فرد که در خبر بالا ذکر شد ، فکر می کنم!

نمی دانم ! شاید اگر آن فرد واقعاً جانباز بوده باشد و به دلیل عدم جوابگویی متولیان امر ، که بود و نبودشان به رشادت های امثال آن فرد بستگی دارد ، قدری وقت می گذاشتند و درد دل او را می شنیدند ، آیا او هنوز در بین ما بود؟! یا حداقل دیگر الان معتاد و دیوانه و از اینجور موارد عنوان شده ،  نبود!!!

نمی دانم ! شاید اگر آن فرد اگر جانباز بوده قبل از آنکه در اعتراض به بی توجهی های صورت گرفته( به درخواست حق یا ناحقش ) ، آن اقدام غیر قابل توجیه را انجام می داد ، گواهی عدم اعتیاد را از مراجع ذی صلاح اخذ می کرد و یا گواهی صحت جسمی و روانی خود را از پزشک قانونی دریافت می کرد ، و یا حتی قبل از آن اقدام غیر قابل توجیه ، از رسانه ها کمک می خواست ! آیا الان او فردی معتاد و دچار هزار و یک مشکل روحی و روانی نبود؟!

شاید هم از رسانه ها درخواست کرده و آن رسانه ها از ترس قطع شدن مواجبشان و یا ...، جرأت انتشار درخواست آن جانباز دیروز یا معتاد و متوفی فعلی را نداشتند؟!

این روزها که برای اعاده حقم و دریافت مجوز چاپ کتاب هایم ، دست یاری( به سوی قوه قضاییه، کمیسیون فرهنگی مجلس ،  ریاست قوه مجریه ، وزیر و تمامی پرسنل وزارت ارشاد) ، دراز کرده ام و  هیچ کس صدای مظلومیتم را نمی شنود بدجوری این شخص در ذهنم رسوخ کرده است!

نمی دانم شاید تمام کارهایی را که باید انجام دهم تا حقم را که مظلومانه دارد توسط مدیرکل جوان کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  پایمال می شود ، هنوز به طور کامل انجام نداده ام ! نمی دانم؟!

من حقیر هر کاری که باید در چارچوب شرع و عرف و قانون انجام می شده تا حقم را بستانم، انجام داده ام ،از قوه قضاییه تا کمیسیون فرهنگی ، از وزیر فرهنگ و ارشاد تا شخص رییس جمهور... ولی چرا هنوز جواب منطقی و مستدل دریافت نکرده ام؟!

و هنوز این حسرت را به دل دارم تا به جای دروغ پردازی ، جلسه ای تشکیل شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

دریغ از ذره ای غیرت و تعصب در جماعت نویسنده!!!

مرگ آن فرد شوکی بود برای مسئولین که پاسخگو باشند ! ولی ظاهراً فراموش کار شده اند!

و شاید هم چون اینگونه افراد خون خواه ندارند اگر هزاران هزار از این افراد به اقدام مشابه دست بزنند ، باز هم آب از آب تکان نمی خورد!

شاید هم به همین دلیل است که این روزها هیچکس صدای مظلومی را نمی شنود!!!

این روزها خیلی به آن فرد فکر می کنم ! شاید می خواهم اشتباهات آن فرد را تکرار نکنم ...

/ 205 نظر / 43 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زینب

با سلام با موضوع نسبيت علم و دين بروزم منتظر حضور ونظرات گرمتون هستم

کانال کمیل

سلام دوست عزیز با مطلب «رهبرم مانند قلب منه» بروزم و منتظر حضور گرم شما یا علی

محسن بيات

سلام دوست عزيز به روزم؛ موفق و سلامت باشيد.[گل]

مجتبی

سلام دوست من وبلاگ جالبی داری خوشمیشم بهم سر بزنی اگر از وبلاگم خوشت اومد اونو با نام زندگی زیباست اما شهادت زیباتر لینک کن و به دوستات معرفیش کن اگر نظر یا پیشنهادی داری که به من در ساخت وبلاگم کمک میکنه بگو به امید دیدار دوباره[گل][گل][گل][گل][گل]

ناصر محمديان

بنده جانباز 40درصد جنگ تحميلي و بازنشسته آموزش و پرورش هستم. در حالي كه جانبازان زير 25 درصدي كه شغل آزاد دارند و يا بيكارند حقوق مي گيرند، حتي يك ريال با ما حقوق نمي دهند. چه كسي باورش مي شد چنين ما را فراموش كنند؟ ما از نظر درماني هم مشكل داريم بنياد ديگر هزينه درماني ما را نمي پردازد. آموزش و پرورش مي گويد شما بازنشسته ايد و هيچ ارتباطي با آموزش و پرورش ندارد و سازمان بازنشستگان هم مي گويد ما عهده دار درمان شما نيستيم.هيچ كس نيست به داد ما برسد. به همه جا مراجعه كرده ايم. حدود يكسال است هزينه درمان را بايد با قرض كردن بپردازيم. كسي نيست به ما پاسخ دهد. شما را به خدا ما را به جايي راهنمايي كنيد. پس عدالت كجاست؟

رسانه در خدمت انقلاب

*** سلام دوست خوبم این یک موج اینترنتی برای مطالبه آرمانهای انقلاب در صدا و سیما است. با ما همراه شوید. ****

ذهن کارتونی

سلام خسته نباشید به وبلاگ دوستانم سر می زنید؟ http://rmalakut.blogfa.com/ [گل]

محسن بيات

سلام هر چند كمي دير يا بيشتر؛ سال نو مبارك. اميدوارم سالي سرشار از سلامتي و موفقيت پيش رو داشته باشيد. به رسم مألوف، پس از به روز كردن وبلاگ، دوستان صميمي و اديبم دعوتند، شما نيز دعوتيد به خوانش دو غزل؛ اميدوارم از نقد خودتون نيز من رو بي نصيب نگذاريد. به اميد ديدار[گل]