گلايه از خويشتن !

براستي چه جريان فكري مانع از بروز و گسترش فرهنگ ناب عاشقي در كشور اسلامي ما گرديد ؟!

 آيا دشمن در نفوذ عوامل بدلي خود تا اين حد موفق عمل كرده است كه سراسر شبكه هاي تلويزيوني ، راديويي و رسانه اي ما را در اختيار گرفته و به هر مناسبت چهره هايي را در منظر ديد نسل جوان كشورمان قرار مي دهد كه يا فوتباليست است يا خواننده ، يا هنر پيشه ، و…

 چرا بجاي الگو قرار دادن اينگونه افراد براي نسل جوان ، نمي آييم شهداي زنده را مطرح كنيم؟!

 چرا به جاي قهرمان ملي خطاب كردن فلان فوتباليست و معاف كردن او از خدمت سربازي ، و دادن نشان افتخار و لياقت به اينگونه افراد ، نمي آييم به شهداي زنده بها بدهيم؟! چرا همگام با دشمن سعي در فراموش كردن فرهنگ عاشقان سفر كرده را داريم؟! وقتي مي آييم فلان خواننده و هنرپيشه مرد را كه زير ابرو برداشته است، ويا فلان هنرپيشه زن بزك كرده را كه در جامعه به عنوان افراد فاسد الاخلاق شهرت يافته اند ،براي نسل جوان چهره و الگو ميكنيم، چه توقعي براي رعايت هنجارهاي ديني و اخلاقي جامعه، توسط نسل جوان داريم؟! وقتي مي آييم فلان ورزشكار فاسد الاخلاق را الگوي جوانانمان قرار ميدهيم كه حتي در ميادين ورزشي نيز بوي از جوانمردي نبرده است ،از جوانانمان چه توقعي داريم؟! وقتي مي آييم ارزش خدمت به كشور و كسب افتخارات ملي را با سكه و ماشين برابر ميدانيم ،ديگر جايي براي عرق ملي و ارزشهاي والاي مذهبي و اخلاقي باقي نمي ماند.و نتيجه آن ميشود همان ورزشكاري كه با نام مقدس ائمه سلام الله عليه ، به موفقيت ورزشي رسيده است ،اكنون براي تداوم افتخارآفرينيهايش ،ماشين و خانه و ماديات دنيوي طلب ميكند!براستي كجا رفت آن فرهنگ عاشقي و آن زرنگي هاي عاشقانه؟!

كجا رفت آن فضاي عشق و ايثار؟! كجا رفت رضاي خدا در تمامي امورمان ؟! كجا رفت سوز دعا هايمان ؟! كجا رفتند خادمان بي ادعا؟! كجا رفت لحظه هاي ناب معاشقه؟! ؟!

 راستي !اگر اكنون يكي ،تنها يكي از آن سبكبالان عاشق از ما سؤال كند كه :ما براي حفظ ناموس اين كشور رفتيم ،شما بعد از ما حتي به ناموس همسايه ديوار به ديوار خودتان هم رحم نكرديد !چه پاسخي داريم ؟!

 تصور بفرمائيد اگر اين فرهنگي كه الان حاكم شده است كه هركس در هر مقام و منصب، براي اداي وظيفه اش به كشور،درخواست ماديات دنيوي ميكند،اگر در زمان دفاع مقدس نيز اين اخلاق حاكم بود چه ميشد؟!

 در زماني كه براي تهييج به اصطلاح قهرمانان كشتي ،وعده تحويل خودرو در فرودگاه داده ميشود !در زماني كه ركورد شكني،جايزه اش خانه و ماشين و ساير ماديات ميباشد! در زماني كه گل زدن در يك بازي فوتبال ، مدال شجاعت ولياقت و قهرمان ملي ، ارمغان مي آورد! اگر همين رويه در زمان دفاع مقدس حاكم بود ، چه مي شد؟!تصوٌر بفرماييد: پشت ميدان مين رزمندگان زمينگير شده اند ، آيا وعده خودرو و خانه مي تواند عاملي براي رفتن بر روي مين باشد؟!

آيا با اين انگيزه هاي مادي ، مي توان زرنگترين عشاق را داشته باشيم؟!

يا برعكس در آن شرايط زرنگي ها هم رنگ عوض مي كند و تبديل به بزدلي مي شود؟! شما جناب مسؤول فرهنگي! شما جناب مسؤول سياسي! شما متوليان امر! چه كرديد كه دشمن را در اجراي اهداف خود آنچنان گستاخ نموده ايد كه حماسه هشت سال جانفشاني عاشقان مَرد را از ياد برده ، و در پشت مرزهاي كشورمان به رجز خواني افتاده است. بگذريم… بيان غفلتها و اشتباهات گذشته ، به جز آنكه عرق شرم بر پيشاني و جدانهاي بيدار بنشاند، كار ديگري انجام نمي دهد. بياييد منبعد در هركجا كه هستيم ، در هر پست و مقامي كه هستيم ، در هر وضعيتي كه هستيم ، با هر توان و امكاناتي كه داريم ؛ سعي كنيم دشمن از غفلتهايمان سوء استفاده نكند. بياييد منبعد امكانات و مقدورات نظام اسلامي كشورمان را در جهت اهداف دشمن مورد استفاده قرار ندهيم. بياييد منبعد بوي كباب واقعي را به كباب خوران بيت المال بچشانيم!

 بياييد منبعد بجاي چهره كردن هنر پيشه ، خواننده ، ورزشكار ،و…؛شهداي زنده را به جامعه جوان و تشنه فرهنگ ناب عاشقي معرفي كنيم.

 بياييد منبعد بجاي اعطاي نشان هاي پر زرق و برق دنيايي به افرادي كه بويي از فرهنگ عشق و ايثار نبرده اند ؛ نگاهي به شهداي زنده كه در گوشه آسايشگاه ها يا كُنج غربت، لحظه ها را براي رسيدن زمان وصال معشوق ، سر ميبرند؛ اهداء كنيم.

 بياييد منبعد حداقل قدر شناسان خوبي براي پاسداران نواميسمان در هشت سال دفاع مقدس باشيم.

 بياييد منبعد براي نسل جوان فعلي ، بجاي عشق هاي مجازي و منحرف دنيايي ، عشق واقعي را تعريف و الگو قرار دهيم.

 بياييد منبعد صندلي هاي قدرت را به چشم فرصتي براي خدمت ببينيم.

 بياييد منبعد براي مشتي رأي افرادِ ابن الوقت ، با توجيه پويايي انديشه ! سنديت حكم ولي نعمتمان را كه تمام شرف و حيثيتمان از اوست را به چالش نكشانيم . و ارزشهايمان را به حراج نگذاريم .

 نگوييد چگونه؟!د‍ُرست به همان صورت كه در اين چند سال گذشته فرهنگ ناب عاشقي و عشق بازي سبكبالان عاشق را با فرهنگ مُد گرايي، چهره پرستي هنرپيشگان ، خوانندگان ، و ورزشكاران معاوضه كرديم.

 نگوييد چگونه؟!درست همانگونه كه در اين چند سال گذشته ، آن فضاي پاك و زلال عاشقانه را اينگونه مسموم و زهر آلود كرده ايم.

 نگوييد چگونه؟! همانگونه كه در اين چند ساله ، مداحان اهل بيت سلام الله عليه را خواننده كرديم! اگر دقت كنيم ، راه كار در عملكرد اين چند ساله خودمان مستتر است! تنها بجاي چهره نمودن برخي …، عاشقان حقيقي و شهداي زنده را جايگزين كنيد.همه چيز خود به خود در مسير الهي قرار مي گيرد..

 بياييد…بله! شما بياييد،آنها آمده اند . تنها يك يا علي مي خواهد تا عشق دگر باره آغاز شود.

 زيرا:

 فرهنگ شهدا،فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي است.

فرهنگ شهدا،فرهنگ خدمت به خلق خدا در بالاترين حد است.

 فرهنگ شهدا،فرهنگ مبارزه با منفعت طلبي و خود خواهي هاي فردي است.

 فرهنگ شهدا،فرهنگ عدالت علي (ع )،صبوري حسن (ع ) ،شجاعت حسين (ع ) ، و فرياد رساي زينب (س ) است.

 فرهنگ شهدا ، فرهنگ مبارزه با هر فسادي ،تحت هر عنواني ، و از سوي هر فردي ميباشد.

فرهنگ شهدا… 

والسلام علي من اتبع الهدي

و اما حرف خودم :

همچنان در گیر نگارش کتاب قرارمون ساعت عشق 2(جلد ۱۷) هستم .

مدتیست که خود را ندیده ام !!! برایم دعا کنید...

/ 748 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پلارک

دوست عزیز سلام دلم میخواد بگم خیلی باحالی با ( لبخند شهید ) منتظر شما هستیم. ضمنا اگر نظر خودتون رو درباره مطالب ما بنویسید مارو در نگارش مطالب بعدی کمک کرده اید.

pinKy

برترين چهره‌هاي وب فارسي در پنجمين سالگرد تولد وبلاگ فارسي معرفي مي‌شوند ------------> http://www.persianblog.ir/news/entry.asp?module=news&id=489

از جبهه و جنگ می نويسم.

مدیون شهدا

بسم الله الرحمن الرحيم اللهم عجل لوليک الفرج يه روز بالاخره مياد اما چه باشکوه است ملاقات امام زمان عج الله با بسیجیان به یاد اون روز صلوات

حمید

نثار کردن برترین مظهر قدرت ادمی است. در حین نثار کردن است که من قدرت خود، ثروت خود و توانایی خود را تجربه میکنم. تجربه قدرت حیاتی و قدرت درونی، که بدین وسیله به حد اعلای خود می رسد، مرا غرق در شادی میکند. من خود را لبریز، فیاض، زنده و در نتیجه شاد احساس میکنم. و شهادت در راه خدا برترین و والاترین نمونه ایثار و فداکاری و ازخودگذشتگی است. و در نزد خداوند از منزلت و ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردار است. با تشکر از مطالب پربار شما اگه با تبادل لینک موافقین خبرم کنید. در ضمن خوشحال میشم به کلبه محقر من هم تشریف بیارین. با ارزوی بهترینها برای شما دوست عزیز

حمید

سلام دوست عزیز از اشنایی با شما و وبلاگ وزین و خوبتان خوشوختم مطلب جالب و جامعی درباره شهادت بیان کردین. معمولترین اشتباه مردم این است که نثار کردن را با " ترک " چیزها، محروم شدن و قربانی گشتن یکی می دانند. کسانی که منش های انان به اندازه کافی رشد نیافته و از مرحله گرفتن، سود بردن و اندوختن فراتر نرفته اند، از کلمه نثار کردن درکی همانند فوق دارند. مردمی که جهت گیری اصلی انان بارور نیست، احساس می کنند که نثار کردن فقر می اورد. بدین ترتیب، اکثر این نوع افراد از نثار کردن می پرهیزند. به عکس، عده ای ان را نوعی فضیلت به معنی فداکاری می دانند. برای انان این اصل، که نثار کردن بهتر از گرفتن است، بدین معنی است که رنج کشیدن و محرومیت والاتر از احساس شادی است.

SaSaN

سلام، وبلاگ خوبی دارید.واقعا وبلاگ تکی داری! دوست دارم به عنوان یه کارشناس نظرتو در مورد پست آخرم تو www.Maghsad.com بدونم …

عاشق

اللهم ارزقنا توفيق شهادت فی سبيلک