ساده مگذر...ای کاش گوش شنوایی بود! (2)

محسن کرمی، معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال  اعلام کرد. «بیشترین تعداد مهاجرین ایرانی با یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت مربوط به کشور آمریکاست و بعد از آن امارات متحده عربی قرار دارد که 800 هزار مهاجر ایرانی دارد.»

با توجه به اینکه پیش از این مسئولان بارها گفته بودند آمار دقیقی از ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد؛ صحبت های این مقام مسئول می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. گذشته از آن، این اعداد و ارقام حداقل در مورد آمریکا خیلی جای بحث دارد چرا که همیشه تعداد ایرانیان مقیم آمریکا حداقل نصف این عدد اعلام می شد.

طبق آمارهایی که آقای کرمی ارائه داده انگلیس و کانادا با 410 هزار، آلمان با 210 هزار، فرانسه با 155 هزار و سوئد با 110 هزار ایرانی مقصدهای بعدی مهاجران ایران بوده اند.

 و اما ساده مگذر...

تصور کنید در سال فقط یکبار و تنها یک نفر از خانواده های افراد مقیم در کشورهایی مانند آمریکا،کانادا و انگلیس، که کشورهایشان در ایران سفارت فعال ندارند، بخواهند برای دیدن فرزندانشان به آن کشورها سفر کنند،چه باید بکنند؟!

واضح است که برای دریافت ویزا باید به یکی از کشورهای همسایه بروند.

اینکه چند روز باید آنجا معطلی بکشند و دلار خرج کنند را حساب کنید ببینید چه مبلغ گزافی می شود.

حال آیا یک میلیونیوم آن را اگر به کسی بدهند که فرضاً کاری کند که سفارتی در کشور تعطیل شود، چه عایدی ای برای برخی کشورهای همسایه دارد!

آیا صنعت توریسم از این راه برای برخی از کشورهای همسایه سود هنگفتی ایجاد نکرده است؟!

آیا آنان برای افزایش سرمایه از این راه به دنبال افراد خودسر جهت افزایش سودهای خود نیستند؟!

ای کاش گوش شنوایی یافت می شد....

/ 1 نظر / 68 بازدید
نیلوفر

انسان آگاه مي داند كه زندگي پيوسته در حال تغيير است؛ زندگي يعني تغيير. تنها يك چيز هميشگي است و آن خود تغيير است.((اشو))