نفوذ عناصر بدلی در جایگاه های فرهنگی

در این چند ساله همیشه یک سوال بی جواب در ذهنم جولان می داد : چرا افرادی که حتی سابقه یک روز حضور در جبهه را ندارند و یا حتی یک کتاب در عرصه فرهنگ شهدا ننوشته اند دراکثر فعالیت های فرهنگی و هنری متولیان فرهنگ شهدا همیشه نقش محوری دارند؟!

درست به مانند آقایان پ ، الف –ش و... این تعجب زمانی بیشتر می شدکه اگر قرار بود ملاقاتی با مقامات ارشد نظام منجمله دیدار با مقام معظم رهبری در مناسبت های مختلف منجمله دیدار های معظم له با هنرمندان و نویسندگان در ماه مبارک رمضان و یا هفته دفاع مقدس و ...، صورت گیرد، آنقدر این عناصر بدلی زیاد بودند که جایی برای خیلی از جانبازان هنرمند باقی نمی ماند!

نمونه آخر مراسم تجلیل از جانبازان نویسنده در بنیاد شهید در تیرماه سال جاری بود که متأسفانه کسی مورد تقدیر به عنوان جانباز نویسنده قرار گرفت که حتی یک نیش پشه دریافت نکرده است و شاید تنها افتخارش از حضور در جبهه ، حضور در چادر تبلیغات لشکر بوده است! در این حالت است که وقتی خبر اختلاس در بنیاد شهید را می شنوم، حتی تعجب هم نمی کنم! زیرا سالیان سال است که شاهد عناصر بدلی در این عرصه هستم! و نیک می دانم این عناصر بی ریشه نیستند و عقبه محکمی دارند که توانسته اند تا این جایگاه ارزشمند نفوذ کنند! و نیک می دانم که هنوز هم باید امثال خیلی از نویسندگان و فرهیختگان عرصه ادبیات فرهنگ شهدا در مظلومی قلم بزنند و به مانند زمان جنگ تنها رضای خدا را مد نظر داشته باشند تا شاید معجزه ای رخ دهد...

مقام معظم رهبری در چندین سال گذشته به کررات تهاجم فرهنگی دشمن را گوشزد کردند و نسبت به روش های فرهنگی جهت مقابله مهندسی شده با ابزار مهندسی فرهنگی تأکید ها ی بسیار داشتند... ولی همیشه گردوخاکی از حمایت توسط مدعیان دروغین شکل گرفت و پس از مدتی به فراموشی سپرده شد!

شعار زدگی و شعاری عمل کردند همان ابزار دشمن جهت بی خاصیت کردن حرف های بزرگان توسط عناصر بدلی است.

یک مقدار واقع بینانه به برخی از متولیان فرهنگی توجه کنیم، اکثراً افرادی هستند که بدون سابقه درست و حساب شده ، با رانت متولی بخشی از فرهنگ کشور شده اند!

جهت اثبات صدق عرایضم ، کافیست فقط به سوابق برخی از متولیان فرهنگی در قبل از انتصاب ، توجه شود. در اکثر موارد این افراد بعد از اینکه به نا حق شغلی را غصب کرده اند توانسته اند تا سابقه سازی کنند!

دشمن می داند برای استیلاء به هر کشوری باید از جایگاه فرهنگی آن کشور وارد شد...

مشکل سر این است که دشمن دشمنی اش را بلد است ولی برخی ...

/ 3 نظر / 39 بازدید
دقایق

با سلام به درستی گفتی که: مشکل سر این است که دشمن دشمنی اش را بلد است ولی برخی ...

زلال ؟

سلام علیكم. خدا قوت نمی دونم چی باید بگم./ چند وقت پیش یكی از مدیران كنارم كشید و گفت: فلانی نگاه نكن من الان ظاهر و كارام اینجوریه و این كارم شده و...خلاصه مواضعم عوض شده! من هم زمان خودم به اندازه وسعم"خاك منطقه" رو خوردم! .. كدوم منطقه رو من نفهمیدم ولی بعیدمیدونم خودشم فهمیده بدونه! چند وقت پیش سریال"راستش را بگو" رو كه پخش می كرد، توی سكانسی كه آقای دكتراستاد دانشگاه تحصیل كرده در دادگاه الهی حاضر شد و وقتی به روشنفكری و نوزدگی زیاد متهم شد، عنوان كرد كه ما هم زمان خودمون(زمان جنگ) عاشقی كردیم و خلاصه اهل حال و نیاز و..بودیم! جواب اومد كه: نه ! اون عاشقی نبوده! یه حال و یه حس خوب بوده و تموم شده! عاشق كسیه كه تا آخرش عاشق بمونه... نمیدونم چرا؛ ولی وقتی صحبت های مدیرمون رو شنیدم یاد همین سكانس افتادم! حالا دیگه وای به حال نرفته ها و مدعیان عاشقی..و مدعیان جهاد. ببخشید پرحرفی شد. ..یا علی /.لای الامور الیك اشكوا..

يوسف

ياد فرمايش امام افتادم كه نگذاريد انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بيافتد... ديده بان برج مينو