ساده مگذر...ای کاش گوش شنوایی بود! (1)

ه گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) باشگاه پرسپولیس را به خاطر نقض بند 65 آئین‌نامه انضباطی AFC که همان رفتار ناپسند تماشاگران است، نقره داغ کرد.

این باشگاه همچنین به دلیل نقض قوانین تجهیزات AFC در سه بازی خود در رقابت‌های فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد. پرسپولیس پیش از این به همین دلیل در هفته دوم از رقابت‌های مرحله گروهی همین مسابقات جریمه شده بود.

جریمه‌های پرسپولیس به شرح زیر است:

* بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان در تاریخ 8 آوریل 2015

موارد نقض شده: استفاده از وسیله‌های آتش‌زای متعدد قبل و در جریان بازی، انداختن نور لیزر در چشم بازیکنان حریف و نمایش بنرهای سیاسی متعدد.

جریمه: 18 هزار دلار آمریکا

* بازی پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در تاریخ 19 مِی 2015

موارد نقض شده: استفاده از وسیله‌های آتش‌زای متعدد قبل و در جریان بازی، انداختن نور لیزر در چشم بازیکنان حریف، پرتاب سنگ به بازیکنان حریف و نمایش بنرهای سیاسی متعدد.

جریمه: 30 هزار دلار آمریکا. اگر رفتار تماشاگران‌ پرسپولیس در دو سال آینده تکرار شود این تیم در اولین بازی‌ خود در رقابت‌های آسیایی بدون حضور تماشاگر به میدان خواهد رفت.

باشگاه پرسپولیس همچنین به دلیل نقض بند 6 آئین‌نامه انضباطی AFC در نقض قوانین تجهیزات که پوشیدن پیراهن‌های اسپانسر غیرمجاز در سه نوبت در دیدارهای النصر عربستان - پرسپولیس، پرسپولیس - النصر عربستان و پرسپولیس - بنیادکار ازبکستان بود به پرداخت جریمه نقدی 40 هزار دلار آمریکا محکوم شد.

بدین ترتیب باشگاه پرسپولیس در مجموع 88 هزار دلار جریمه شد.

و اما ساده مگذر...

روی سخنم در خصوص آن تماشگرنماهایی است که باعث شدند تا رفتارهای خلاف اخلاق و روح ورزشکاری تیم عربستانی دیده نشود!

آیا می توان به رفتارهای تماشگرنماها تنها به عنوان یک عمل خودجوش و احساسی نگریست؟!

آیا این تماشگرنماها که به نفع تیم عربستانی کار کردند عملشان از روی نا آگاهی بود؟!

ای کاش گوش شنوایی یافت می شد....

/ 0 نظر / 64 بازدید