از کربلا تا کربلا!

شهادت حسين ابن علی(ع) و ياران با وفايش، واقعه ای مربوط به يک زمان و مکان خاص نبود.!
بلکه درسی بود ماندگار و عاشقانه برای تمامی اعصار و عالم هستی.
در تشريح اين موضوع، بهترين تعريف را بزرگ عارف زمانه فرمود:
اگر دنيا ما را محاصره نظامی کنند، فرزند محرميم و مولايمان حسين(ع)...
در عصر حاضر فرزندان عاشورايی ،اين تبلور را بار دیگر به نمايش گذاردند؛ در جبهه های جنگ برخی اوقات شرايطی حادث می گرديد که هم کربلا و هم شعب ابی طالب در يکجا ظهور می يافت.!!!
نيروهای اطلاعات و عمليات، معمولاٌ به کررات شاهد اينگونه صحنه ها بودند، زيرا بارها در قلب مواضع دشمن، به دلايل مختلف به تله می افتادند. آنان جهت جلوگيری از اسارت ، و در اصل ممانعت از لو رفتن منطقه عملياتی آينده، مجبور بودند روزها را با کمترين مواد غذايی سر کنند.
اينگونه نيرو ها به جهت تحرک زياد نمی توانستند مهمات و مواد غذايی کافی با خود حمل کنند؛ لذا وقتی در جايی زمينگير می شدند ، آنجا برايشان کربلا و شعب ابی طالب می گرديد.!!!
سيّد می گفت: در عملياتی که اعضای گروهک مزدور و خود فروخته مجاهدين باصطلاح خلق! در منطقه مهران ، به نام چهلچراغ انجام داده بودند، وی به همراه دو تن ديگر از اعضای اطلاعات و عمليات، در قلب مواضع عراقی گير می افتند. راه بازگشت آنان را مزدوران سد کرده بودند ، و در مقابل نيز ارتش بعث عراق قرار داشت. تنها راه ممکنه انتظار بود و بس.
...وقتی تمام آب و مواد غذايی را در يکجا جمع کرديم، تنها کمتر از يک قمقمه آب و چند دانه خرما کل موجوديمان برای انتظاری نا معلوم بود.
پنج شبانه روز در گرمای تير ماه ، ما سه نفر با همان يک قمقمه آب و چند عدد خرما بسر برديم. هر دانه خرما ساعتها دهان به دهان می گشت و... هر قطره آب...
سيّد اضافه می کند: چون کم سن ترين فرد آن گروه بودم ، هر کدامشان سعی می کردند آب کمتری مصرف کنند ، تا به من آب بيشتری برسد ...
من نمی توانم درک کنم که يک قمقمه آب، سه نفر آدم و پنج شبانه روز انتظار در گرمای تيرماه...

عمو ، عمو العطش ...

/ 72 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هاله

سلام دوست عزيز!منم فرارسيدن ماتم حسينی رو به شما و نام مبارکتان تسليت عرض می کنم...

kimia

دوست من سلامی دوباره و اميدی به ديدار ...

ما

بسيجی پر طرفدار؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! آقا چرا اين وبلاگت اين قدر سنگين هست؟!! منظورم حجم اون هست خيلی زياده!! پدر اينترنت در مياد! کمش کن! بخصوص عکس ها. مخلصيم و در پناه خدا.

solmaz

ماشالله! چه شلوغه اينجا!

متين

واي اهل العالم قتل الحسين بكربلا عطشانا...

متين

واي اهل العالم قتل الحسين بكربلا عطشانا...سلام ابوالفضل جان.تسليت ميگم مارو خيلی دعا کن يا علی.

الهام

سلام..اينجا اروم می گيرم..کمی...بادوست بگوييم که محرم هموست....در پناه شهيد اين ماه

يك گل سرخ

ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم / داداش ما فکر کنيم جزو اين دسته ايم /