برگی از يک نوشته...

 

براستي چه جريان فكري مانع از بروز و گسترش فرهنگ ناب عاشقي در كشور اسلامي ما گرديد ، آيا دشمن در نفوذ عوامل بدلي خود تا اين حد موفق عمل كرده است كه سراسر شبكه هاي تلويزيوني ، راديويي و رسانه اي ما را در اختيار گرفته و به هر مناسبت چهره هايي را در منظر ديد نسل جوان كشورمان قرار مي دهد كه يا فوتباليست است يا خواننده ، يا هنر پيشه ، و… چرا بجاي الگو قرار دادن اينگونه افراد براي نسل جوان ، نمي آييم شهداي زنده را مطرح كنيم؟!

چرا به جاي قهرمان ملي خطاب كردن فلان فوتباليست و معاف كردن او از خدمت سربازي ، و دادن نشان افتخار و لياقت به اينگونه افراد ، نمي آييم به شهداي زنده بها بدهيم؟

! چرا همگام با دشمن سعي در فراموش كردن فرهنگ عاشقان سفر كرده را داريم؟!

وقتي مي آييم فلان خواننده و هنرپيشه مرد را كه زير ابرو برداشته است، ويا فلان هنرپيشه زن بزك كرده را كه در جامعه به عنوان افراد فاسد الاخلاق شهرت يافته اند ،براي نسل جوان چهره و الگو ميكنيم، چه توقعي براي رعايت هنجارهاي ديني و اخلاقي جامعه، توسط نسل جوان داريم؟

!

وقتي مي آييم فلان ورزشكار فاسد الاخلاق را الگوي جوانانمان قرار ميدهيم كه حتي در ميادين ورزشي نيز بوي از جوانمردي نبرده است ،از جوانانمان چه توقعي داريم؟

!

وقتي مي آييم ارزش خدمت به كشور و كسب افتخارات ملي را با سكه و ماشين برابر ميدانيم ،ديگر جايي براي عرق ملي و ارزشهاي والاي مذهبي و اخلاقي باقي نمي ماند

.و نتيجه آن ميشود همان ورزشكاري كه با نام مقدس ائمه سلام الله عليه ، به موفقيت ورزشي رسيده است ،اكنون براي تداوم افتخارآفرينيهايش ،ماشين و خانه و ماديات دنيوي طلب ميكند!براستي كجا رفت آن فرهنگ ناب معاشقه و آن زرنگي هاي عاشقانه؟( مراجعه شود به مطالب معاشقه و زرنگترین عشاق).!

راستي

!اگر اكنون يكي ،تنها يكي از آن سبكبالان عاشق از ما سؤال كند كه :ما براي حفظ ناموس اين كشور رفتيم ،شما بعد از ما حتي به ناموس همسايه ديوار به ديوار خودتان هم رحم نكرديد !چه پاسخي داريم ؟!

تصور بفرمائيد اگر اين فرهنگي كه الان حاكم شده است كه هركس در هر مقام و منصب، براي اداي وظيفه اش به كشور،درخواست ماديات دنيوي ميكند،اگر در زمان دفاع مقدس نيز اين اخلاق حاكم بود چه ميشد؟

در زماني كه براي تهييج به اصطلاح قهرمانان كشتي ،وعده تحويل خودرو در فرودگاه داده ميشود

!در زماني كه ركورد شكني،جايزه اش خانه و ماشين و ساير ماديات ميباشد! در زماني كه گل زدن در يك بازي فوتبال ، مدال شجاعت ولياقت و قهرمان ملي ، ارمغان مي آورد! اگر همين رويه در زمان دفاع مقدس حاكم بود ، چه مي شد؟!تصوٌر بفرماييد:

پشت ميدان مين رزمندگان زمينگير شده اند ، آيا وعده خودرو و خانه مي تواند عاملي براي رفتن بر روي مين باشد؟

!آيا با اين انگيزه هاي مادي ، مي توان زرنگترين عشاق را داشته باشيم؟!يا برعكس در آن شرايط زرنگي ها هم رنگ عوض مي كند و تبديل به بزدلي مي شود؟!

شما جناب مسؤول فرهنگي

! شما جناب مسؤول سياسي! شما متوليان امر! چه كرديد كه دشمن را در اجراي اهداف خود آنچنان گستاخ نموده ايد كه حماسه هشت سال جانفشاني عاشقان مَرد را از ياد برده ، و در پشت مرزهاي كشورمان به رجز خواني افتاده است.

بگذريم

بيان غفلتها و اشتباهات گذشته ، به جز آنكه عرق شرم بر پيشاني و جدانهاي بيدار بنشاند، كار ديگري انجام نمي دهد

.

بياييد منبعد

در هركجا كه هستيم ، در هر پست و مقامي كه هستيم ، در هر وضعيتي كه هستيم ، با هر توان و امكاناتي كه داريم ؛ سعي كنيم دشمن از غفلتهايمان سوء استفاده نكند.

بياييد منبعد

امكانات و مقدورات نظام اسلامي كشورمان را در جهت اهداف دشمن مورد استفاده قرار ندهيم.

بياييد منبعد بوي كباب

( مراجعه شود به مطلب بوی کباب) واقعي را به كباب خوران بيت المال بچشانيم!

بياييد منبعد

بجاي چهره كردن هنر پيشه ، خواننده ، ورزشكار ،و…؛شهداي زنده را به جامعه جوان و تشنه فرهنگ ناب عاشقي معرفي كنيم.

بياييد منبعد

بجاي اعطاي نشان هاي پر زرق و برق دنيايي به افرادي كه بويي از فرهنگ عشق و ايثار نبرده اند ؛ نگاهي به شهداي زنده كه در گوشه آسايشگاه ها يا كُنج غربت، لحظه ها را براي رسيدن زمان وصال معشوق ، سر ميبرند؛ اهداء كنيم.

بياييد منبعد

حداقل قدر شناسان خوبي براي پاسداران نواميسمان در هشت سال دفاع مقدس باشيم.

بياييد منبعد

براي نسل جوان فعلي ، بجاي عشق هاي مجازي و منحرف دنيايي ، عشق واقعي را تعريف و الگو قرار دهيم.

نگوييد چگونه؟

!

درست به همان صورت كه در اين چند سال گذشته فرهنگ ناب عاشقي و عشق بازي سبكبالان عاشق را با فرهنگ مُد گرايي، چهره پرستي هنرپيشگان ، خوانندگان ، و ورزشكاران معاوضه كرديم.

نگوييد چگونه؟

!

درست همانگونه كه در اين چند سال گذشته ، آن فضاي پاك و زلال عاشقانه را اينگونه مسموم و زهر آلود كرده ايم.

نگوييد چگونه؟

!

همانگونه كه در اين چند ساله ، مداحان اهل بيت سلام الله عليه را خواننده كرديم!

اگر دقت كنيم ، راه كار در عملكرد اين چند ساله خودمان مستتر است

! تنها بجاي چهره نمودن برخي …، عاشقان حقيقي و شهداي زنده را جايگزين كنيد.همه چيز خود به خود در مسير الهي قرار مي گيرد..

بياييد

…بله! شما بياييد،آنها آمده اند . تنها يك يا علي مي خواهد تا عشق دگر باره آغاز شود. زيرا:

فرهنگ شهدا،فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي است.

فرهنگ شهدا،فرهنگ خدمت به خلق خدا در بالاترين حد است

.

فرهنگ شهدا،فرهنگ مبارزه با منفعت طلبي و خود خواهي هاي فردي است

.

فرهنگ شهدا،فرهنگ عدالت علي

(ع )،صبوري حسن (ع ) ،شجاعت حسين (ع ) ، و فرياد رساي زينب (س ) است.

فرهنگشهدا، فرهنگ مبارزه با هر فسادي ،تحت هر عنواني ، و از سوي هر فردي ميباشد

.

فرهنگ شهدا

جان كلام و ختم عرايضم، بيائيد از جبهه ها به همراه پيكر مطهر شهدا، فرهنگ ناب عاشقي آنان را به شهرها بياوريم.

 

 

والسلام علي من اتبع الهدي
/ 225 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابوالفضل

با عرض سلام خدمت دوست گرامی ام ! نه گوشهای شما نامحرم است و نه حقیر آنقدر گستاخ شده ام که قلم ناچیزم را ارزشمند بدانم! باور بفرماييد که نوشتن از آن عاشقان مرد ، سعادت می خواهد و لياقت .که ظاهراْ اين توفيق فعلاْ از اين حقير سلب شده است.دعايم کنيد تا لايق نوشتن از آن بزرگ مردان باشم...دعايم کنيد....

طلبه نت

سلام عليکم...جانا سخن از زبان ما ميگويی

مجنون عشق

سلام ابدیت شد .....به حق میگوییی ولی امروز باید عمل کنیم ..قلمت استوار

farhang

سلام حاجی. فر هنگ!!! فرهنگ شهادت؟ به چند تا پیکان قراضه می فروشند؟ اگر گیر آوردی برای ما هم یکی بخر. فقط همینش مانده که مادرم برود اداره ثبت احوال و در خواست تغییر نام بنده را بکند که شباهتی به فرهنگ دارم! التماس دعا فراوان عزيز.

مهتاب خاموش

سلام آقا. من شرمندم به خاطر پيامتون. برگشتم. نمیدونم چیا دیدم. چیا ندیدم. گیجم گیج. نمیفهمم هیچی رو. نمیدونم کجا بودم الان کجام. بود آیا که در میکده ها بگشایند؟ گره از کار فروبسته ما بگشایند؟ اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن دل قوی دار که از بهر «خدا» بگشایند. يا حق....

وبلاگ آفتاب زمان

سلام. وبلاگ آفتاب زمان راه اندازي شد. اگر دوست داشتيد به اين وبلاگ هم سري بزنيد... يا حق

احسان نیکفرجام

سلام دوست من.خيلی خوسحال شدم که به وب لاگه تون امدم اگه وقت داشتين يه سر به من بزنيد و اگه دوست داشتين لوگوی هم رو بزاريم.. يا لينک.مرسی.بای بای

mm

سلام دوست عزيز ، پيشاپيش فرا رسيدن سال نو را خدمت شما و خانواده محترمتان تبريک عرض می کنم و برای شما ارزوی موفقيت دارم انشاءالله که در سال اينده نيز بيش از پيش از مطالب جالب شما استفاده کنيم به اميد سرافرازی کشورمان در همه عرصه ها !

احسان

سلام.مرسی که به من سر زدی.ولی من که يه کلمه هم نفهميدم.ميشه فارسی الانی(زبان آمیانه) بگين چی نوشتين باسه من.خدايی نفهميدم.الانم بابام لالا تشيف داره ولی بيدار شد می گم بياد باسه من معنی کنه ولی شما هم اکه ميشه بگين چی گفتين.مرسی.باي بای

بسیجی جنگ

مردم دیگه خر نمیشن آره عزیز