چه کسی پاسخ گوست؟!
نویسنده : ابوالفضل درخشنده - ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/٩
 

سرهنگ حسن رسولی منفرد معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارسدرباره برگزاری جایزه ادبی یوسف اظهار داشت: ششمین دوره «جایزه ادبی یوسف» امسال برگزار نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از این پس این جایزه دوسالانه خواهد بود، توضیح داد: جایزه ادبی یوسف با توجه به تأمین نشدن هزینه‌ها امسال برگزار نشده و سال آینده برپا می‌شود اما دوسالانه نیست.

سخنان رسولی درباره سرنوشت «جایزه کتاب سال دفاع مقدس» و «جایزه ادبی یوسف» را می‌توانید اینجا و اینجا بخوانید.

لینک خبر :  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911124000447

 

و اما بعد :

بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس به مانند حوزه هنری و سایر تولیان فرهنگی کشور یک نهاد کاملاً دولتی  است که بدون هیچ هزینه ای اعم از اجاره ملک ، حقوق پرسنل و ...، تماماً ازبودجه و امکانات دولتی برای کارهای مصوب استفاده می کند.

این نهادهای فرهنگی متولی فرهنگ شهدا آثار تولیدی خود را به قول جناب امیر خانی به مانند گوشت یخی بین تمامی ارگان ها و نهاد ها توزیع و از این رانت جهت دستیابی به سود هنگفتی استفاده می کنند.

حال جای این سوال باقیست که نهادی مانند بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس که طبق   گفته  ی جناب سرهنگ حسن رسولی منفرد معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ، بودجه برگزاری برنامه های مصوب خود را ندارند در حالی که هیچ هزینه ای جهت تولیدات خود نمی پردازند، پس پول فروش آثارشان کجا می رود؟!

آیا کسی نیست از این بزرگواران سوال کند شما با این همه بودجه دولتی بدون هیچ هزینه ای ، چطور سوددهی ندارید! در حالی ناشران خصوصی با تمام هزینه های کمر شکن و بدون رانت و مظلومانه همچنان مشغول فعالیت در این عرصه هستند.

آیا آنها مدیریت را بهتر می دانند یا شما؟!

آیا خدای ناکرده باید شاهد تحقیق و تفحص در چنین نهادهایی هم باشیم ... یا سومدیریت باعث چنین وضعیتی در بزرگ ترین نهاد متولی شهدا شده است؟!

الله اعلم